Ondřej Surkoš - Alpské lyžování

Narozen 2.2.2000 v Brně, student Německého zemského gymnázia.

S lyžemi na nohou jsem se rozhodně nenarodil….

Jako čistokrevný „Brňák“ jsem své rané dětství místo na zasněžených vrcholcích hor strávil zkoušením různých sportů - fotbal, judo, badminton, tenis a mnoha dalších. K lyžování mne přivedl taťka, pro kterého bylo lyžování vždy velkou vášní. Jen díky němu jsem při svých lyžařských začátcích brzy podíval z českých hor i na ty „velké“ alpské. Začínal jsem s bráchou Matějem jako „taťkouk“, od devíti let pak již pod vedením trenérů ve SKI VICTORIA Brno. Nebyl jsem od žáčků nejlepší, musel jsem se naučit i prohrávat a až postupně po tvrdém tréninku přišly první výsledky. Žákovskou kategorii jsem zakončil vítěznou sezónou 2016, která mě poslala do juniorské reprezentace a motivovala do dalších sezón. Juniorskou kariéru jsem zahájil v klubu SKP KOMETA BRNO, za kterou lyžuji dodnes pod vedením zkušeného trenéra Petra Lajkeba.

Současně jsem také nadále členem A-týmu reprezentace ČR.

Řekli o mně

Tomáš Bank

Ondřej Surkoš – jméno, které věřím, že ještě uslyšíme. Ve své kategorii největší naděje českého mužského lyžování. Výborné postavení na lyžích, špičková kondice a dobrá hlava jsou atributy, které mu dávají velkou šanci na další úspěchy. A co hlavně, je to pohodovej, normální kluk – držím palce.

Pert Lajkeb - trenér

Ondra je opět po mnoha letech závodník, který prokazuje svůj talent nejen v žákovské kategorii, ale právě také v kategorii juniorů - mužů. Velkou výhodou Ondry je, že svých výborných výsledků nedosáhl ranou specializací v bránách, ale komplexním pohybovým rozvojem od dětství, což mu dává obrovské možnosti v dalším lyžařském rozvoji, navíc je cílevědomý a tvrdě na sobě pracuje nejen na lyžích, ale i v nepopulární suché - fyzické přípravě. Aby byl Ondra schopen dále rozvíjet svůj lyžařský talent je zapotřebí, aby mohl absolvovat lyžařské tréninky také v letním období. V tomto období se podmínky pro závodní lyžování zužují na Švýcarsko nebo jižní polokouli, čímž se výrazně zvyšují finanční náklady na sezónu lyžaře.

Napsali o mně

Ondřej Surkoš: Lyžařský talent z Brna
Lyžař z Brna? Pro talentovaného Surkoše někdy i výhoda. Lyžování je mu vzácné
Skiinterkriterium: Celkové prvenství obhájila reprezentace České republiky
Lyžiarsky víkend na Štrbskom Plese patril Čechom
Klub SKP Kometa Brno bilancoval a hodnotil rok 2017
Medailová žeň mladých jihomoravských olympioniků